PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96463}

Smakosz 2

Jeepers Creepers II
5,6 25 274
oceny
5,6 10 1 25274
5,8 5
ocen krytyków
Smakosz 2
powrót do forum filmu Smakosz 2

1/10

ocenił(a) film na 1

Tragedia. Sequel wyreżyserował ten sam reżyser, co część pierwszą z 2001 roku lecz o ile "jedynka" momentami mogła się podobać to tutaj już nie potrafię znaleźć ani jednej zalety. Z niezłego horroru zrobił się typowy, sztampowy slasher, w ogóle niepodobny do pierwszej części. A więc będziecie mogli tutaj znaleźć każdą możliwą wadę typowego slashera lat 2000-ych. Mamy więc durną fabułę, beznadziejną grę aktorską, niezrozumiałe zachowanie bohaterów i brak logiki, zero klimatu, prymitywne metody straszenia i niezniszczalnego mordercę, który dodatkowo potrafi latać szybciej niż rakieta kosmiczna (sceny z "odlotem" Smakosza to jakieś kompletne nieporozumienie). Dodajmy do tego jeszcze wyjątkowo słabe efekty specjalne i kompletną nudę (na pomysłowe zwroty akcji nie ma co liczyć) i tak oto otrzymujemy ten niby horror. Wiadomo, że Victor Salva chciał wpisać nową postać w legendy horroru, tuż obok Myersa, Jasona czy Kruegera, lecz takim filmem przekreślił nadzieje na taką możliwość. Zresztą fakt, że dalsze części już nie powstały, mówi sam za siebie. Polecam się trzymać z dala od tego filmu. Moja ocena: 1/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

popieram,oglądałem to "dzieło" z siostrą wieczorem dość dawno,powiem jedno oboje przestraszyliśmy się w momencie w którym dzieciak zawiesza stracha na wróble^^ potem tylko brechtaliśmy się z tego filmu,zwłaszcza w momencie w którym ten "potwór" został pozbawiony nogi i skrzydła i zaczął ...skakać jak żaba,miałem wtedy z siostra " WTF is that" moment.
DNO totalne nie zasługuje nawet na 1/10,ale nie ma skali niższej niż 1.

a mi się bardzo podobał klimatyczny bardzom miło mi się ogląda , wy tylko umiecie krytykować , pokażcie mi film,który zrobił na was wrażenie pod względem klimatu i walorem straszności ?

użytkownik usunięty
mateuszpawlak321

The Thing (1982) jeden i to jeszcze niedościgniony przez jaki kolwiek inny film grozy.
Do tego "horroru" swojego zdania nie zmienie,na takich filmach powinno się bać,czuć niepokój,niepewność co do losu bohaterów a tutaj tego zabrakło,zero klimatu,postacie były mi obojętne,bawił zamiast przeżarć co to ma być?horror?nie wydaje mi się,bardziej komedia lub parodia.

No dobrze, podales jeden... a jakies inne perelki? Prawda jest taka, ze filmow strasznych nie ma. The Thing bardzo lubie, ale czy straszny? Kwestia gustu.

użytkownik usunięty
Cokane

powiem tak "The Thing" dla mnie jest wyjątkowy pokazał że można straszyć inaczej niż wyskakującym znienacka potworem i tak szczerze po obejrzeniu właśnie "The Thing" zauważyłem że wszystkie filmy grozy idą w strone zaskoczenia,do innych filmów to sam nie wiem może pierwszy "Alien"?szczerze teraz trudno mi sobie przypomnieć jakiś inny tytuł a "The Thing" wrył się w moją głowe na zawsze jak już z resztą mówiłem jest dla mnie wyjątkowy,unikatowy i jedyny w swoim rodzaju.

ocenił(a) film na 1

widzę, że na szczęście nie jestem osamotniony w ocenie tego filmu. 1 część nie była zła do około 40/50min. nawet całkiem niezła, gdyby nie moment w którym dowiadujemy się o nieśmiertelności tego stwora, wtedy film zmienia się w "mroczną" bajkę fantasy, a 2 to w ogóle jakiś dziwny twór. Gdyby nie fakt, że puszczam sobie filmy na yt kiedy coś robię to bym nie zobaczył tego filmu do końca. praktycznie brak fabuły, a na początku kiedy widziałem jak odlatuje z dzieciakiem pomyślałem "aha, fajny film się zapowiada" - pierw widziałem 2 potem 1.

Shady_Yo

Teraz powstały dwie kolejne, równie złe co dwójka, nawet bardziej. Oj, przepaść dzieli jedynkę a jego syfiaste kontynuacje. A jedynka do teraz jest dobra. Klimat trzyma za ryj do końca. Chwilami wręcz mistrzowski. I te upiorne postacie rodem z Lyncha jak babcia z kotami czy telepatka, hehe. Też robią robotę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones